Producenci
Opcje przeglądania
Nowość

Rekuperator to centrala wentylacyjna z wbudowanym wymiennikiem ciepła, dzięki któremu powietrze, które napływa do pomieszczeń w domu, czy mieszkaniu ogrzewane jest bez dodatkowych nakładów energii. Jest niezbędnym wyposażeniem nowoczesnych i energooszczędnych domów w których priorytetem są ciepłe, komfortowe pomieszczenia oraz ograniczenie strat energetycznych do minimum.

Istotą działania rekuperatora jest wymiana powietrza w domu. Dostarczane w sposób ciągły, przez całą dobę powietrze jest świeże, pozbawione drobinek kurzu i większych zanieczyszczeń. Wtłaczane do wnętrz powietrze ma niską zawartość dwutlenku węgla i wilgoci. Dzięki temu zapewniony jest wysoki wysoki komfort przebywania w domu, spokojny oraz zdrowy sen i odpoczynek. Rekuperator działa bezgłośnie i zużywa minimalną ilość energii. Zapewnia odzysk energii z usuwanego powietrza, dzięki czemu raz wytworzone ciepło jest wykorzystywane ponownie.

Na rynku dostępnych jest sporo modeli rekuperatorów, które różnią się między sobą parametrami oraz ceną. Do podstawowego wyposażenia rekuperatora zaliczyć można dwa wentylatory, wymiennik ciepła, automatykę sterującą, filtry oraz trwałą obudowę. Instalacja systemu rekuperacji przynosi wiele korzyści. Do najważniejszych zalet zaliczyć można:

  • oszczędność kosztów ogrzewania nawet do 40%
  • dopływ świeżego powietrza przez całą dobę, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych
  • możliwość indywidualnego ustawienia ilości wtłaczanego powietrza w zależności od potrzeb
  • świeże powietrze pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie domowników
  • umożliwia odzysk ciepła z powietrza usuwanego z budynku

Rekuperatory są z powodzeniem montowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w apartamentach i mieszkaniach, a także obiektach biurowych i usługowych, hotelach, gabinetach lekarskich, siłowniach, szkołach i przedszkolach. W każdym miejscu przynoszą wymierne korzyści i stają się niezastąpionym elementem wyposażenia. Zachęcamy do zapoznania się z bogata ofertą rekuperatorów dostępnych w sklepie InstalTech24, gdzie znajdą Państwo produkty o różnych parametrach i w różnym przedziale cenowym.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl