Producenci


Rekuperator to urządzenie będące sercem całego systemu wentylacji mechanicznej. Jego rolą jest nadmuch świeżego powietrza (za pomocą wentylatorów) do budynku oraz wyciąg zużytego powietrza na zewnątrz, a także, co jest bardzo ważne, pozwala na odzysk ciepła z powietrza wywiewanego i ogrzanie nim powietrza nawiewanego (dzięki wymiennikowi ciepła).

Efektem jest energooszczędny dom a straty energetyczne ograniczone do minimum.

Rekuperatory WANAS to:

- zdrowie i komfort (kasetowe filtry węglowe G4, mogą one być zamiennie stosowane ze standardowymi filtrami M5)

-energooszczędność (dla zapewnienia wymiany powierza na poziomie 103 m³/h centrala zużywa zaledwie 17 W. Przy takim zużyciu energii miesięczny koszt eksploatacji wynosi ok. 8 zł

- innowacyjny system sterowania przepustnicą bypassu zabezpieczający przed niepożądanym wychłodzeniem budynku

- eliminacja hałasu ulicznego i przeciągów

- usuwanie wilgoci z budynku, eliminowane jest ryzyko powstania grzybów jak również wstępne oczyszczenie powietrza z kurzu, pyłów i alergenów.

Rekuperatory są z powodzeniem montowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w apartamentach i mieszkaniach, a także obiektach biurowych i usługowych, hotelach, gabinetach lekarskich, siłowniach, szkołach i przedszkolach. W każdym miejscu przynoszą wymierne korzyści i stają się niezastąpionym elementem wyposażenia.

Dospel Optimal 600

Dospel Optimal 600
Dospel Optimal 600

Centrala wentylacyjna OPTIMAL 600 zapewnia wymianę powietrza w budynkach użyteczności publicznej jak i również w budynkach mieszkalnych .

Zastosowanie centrali ma na celu doprowadzenie z zewnątrz świeżego powietrza jak i również odprowadzenie zużytego z pomieszczeń jednocześnie zapewniając odzysk energii cieplnej.

 

Centrala posiada bypass.

 

Króćce są dopasowane do kanałów wentylacyjnych  Termoflex o średnicy ​Ø200 mm, gdyż ich zewnętrzna średnica wynosi 198mm. Należy starannie montować kanały wentylacyjne używając przy tym opaski zaciskowe (4 sztuki). Jeśli centrala będzie montowana w miejscach gdzie temperatura może spaść poniżej  12°C lub przekroczyć granicę 32°C dodatkowo zaleca się ocieplenie kanałów wentylacyjnych wełną mineralną o minimalnej grubości 30mm. Dzięki tej operacji system wentylacyjny będzie działał sprawnie i wydajnie.

 

Centrala wentylacyjna OPTIMAL posiada wydzielony moduł automatyki, w którym znajdują się połączenia elektryczne. Moduł ten jest wymienny, tak więc celach serwisowych może zostać w całości zdemontowany.

 

Sterownik dostarczony wraz z centralą wentylacyjną posiada kalendarz tygodniowy. Ponadto dostarczony jest on wraz z przewodem połączeniowym zakończonym wtykami typu RJ11 o długości 20m.

 

Dostępność dostępny na zamówienie

Cena: 7 400,00 zł ( 6 016,26 zł )
szt.

Rekuperator DOSPEL BERLUF DAYTONA 350 DC

Rekuperator DOSPEL BERLUF  DAYTONA 350 DC
Rekuperator DOSPEL BERLUF DAYTONA 350 DC

Centrala wentylacyjna (rekuperator) Berluf DAYTONA 350 DC firmy DOSPEL to urządzenie dedykowane do pomieszczeń użyteczności publicznej jak i mieszkalnej.

Dostępność dostępny na zamówienie

Wysyłka w 5 dni

Cena: 7 040,00 zł ( 5 723,58 zł )
szt.

Rekuperator DOSPEL BERLUF DAYTONA 250 DC

Rekuperator DOSPEL BERLUF  DAYTONA 250 DC
Rekuperator DOSPEL BERLUF DAYTONA 250 DC

Centrala wentylacyjna (rekuperator) Berluf DAYTONA 250 DC firmy DOSPEL to urządzenie dedykowane do pomieszczeń użyteczności publicznej jak i mieszkalnej.

Dostępność dostępny na zamówienie

Wysyłka w 5 dni

Cena: 5 890,00 zł ( 4 788,62 zł )
szt.

Dospel Optimal 400

Dospel Optimal 400
Dospel Optimal 400

Centrala wentylacyjna Dospel OPTIMAL 400 przeznaczona jest do wymiany powietrza w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych. Dzięki tworzywowemu wymiennikowi krzyżowo-przeciwprądowemu firmy Heatom, wg wskazań producenta, centrala osiąga sprawność odzysku ciepła do 95%. Rekuperator ten występuje w wersji bez i z automatycznym by-passem. Wentylatory napędzane są przez silniki prądu stałego. OPTIMAL 400 w standardzie wyposażony jest w elektroniczny sterownik z programatorem tygodniowym, filtry klasy EU-4 oraz system przeciwzamrożeniowy. Średnice zewnętrzne kroćców wynoszą 198 mm.

Dostępność dostępny na zamówienie

Cena: 5 835,00 zł ( 4 743,90 zł )
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl