Producenci
Opcje przeglądania


Rekuperator to urządzenie będące sercem całego systemu wentylacji mechanicznej. Jego rolą jest nadmuch świeżego powietrza (za pomocą wentylatorów) do budynku oraz wyciąg zużytego powietrza na zewnątrz, a także, co jest bardzo ważne, pozwala na odzysk ciepła z powietrza wywiewanego i ogrzanie nim powietrza nawiewanego (dzięki wymiennikowi ciepła).

Efektem jest energooszczędny dom a straty energetyczne ograniczone do minimum.

Rekuperatory WANAS to:

- zdrowie i komfort (kasetowe filtry węglowe G4, mogą one być zamiennie stosowane ze standardowymi filtrami M5)

-energooszczędność (dla zapewnienia wymiany powierza na poziomie 103 m³/h centrala zużywa zaledwie 17 W. Przy takim zużyciu energii miesięczny koszt eksploatacji wynosi ok. 8 zł

- innowacyjny system sterowania przepustnicą bypassu zabezpieczający przed niepożądanym wychłodzeniem budynku

- eliminacja hałasu ulicznego i przeciągów

- usuwanie wilgoci z budynku, eliminowane jest ryzyko powstania grzybów jak również wstępne oczyszczenie powietrza z kurzu, pyłów i alergenów.

Rekuperatory są z powodzeniem montowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w apartamentach i mieszkaniach, a także obiektach biurowych i usługowych, hotelach, gabinetach lekarskich, siłowniach, szkołach i przedszkolach. W każdym miejscu przynoszą wymierne korzyści i stają się niezastąpionym elementem wyposażenia.

Dospel Optimal 600 Dospel Optimal 600 Dospel Optimal 600
Cena: 7 400,00 zł ( 6 016,26 zł )
szt.
zobacz więcej

Dospel Optimal 600

instore_only
Dostępność dostępny na zamówienie

Centrala wentylacyjna OPTIMAL 600 zapewnia wymianę powietrza w budynkach użyteczności publicznej jak i również w budynkach mieszkalnych .

Zastosowanie centrali ma na celu doprowadzenie z zewnątrz świeżego powietrza jak i również odprowadzenie zużytego z pomieszczeń jednocześnie zapewniając odzysk energii cieplnej.

 

Centrala posiada bypass.

 

Króćce są dopasowane do kanałów wentylacyjnych  Termoflex o średnicy ​Ø200 mm, gdyż ich zewnętrzna średnica wynosi 198mm. Należy starannie montować kanały wentylacyjne używając przy tym opaski zaciskowe (4 sztuki). Jeśli centrala będzie montowana w miejscach gdzie temperatura może spaść poniżej  12°C lub przekroczyć granicę 32°C dodatkowo zaleca się ocieplenie kanałów wentylacyjnych wełną mineralną o minimalnej grubości 30mm. Dzięki tej operacji system wentylacyjny będzie działał sprawnie i wydajnie.

 

Centrala wentylacyjna OPTIMAL posiada wydzielony moduł automatyki, w którym znajdują się połączenia elektryczne. Moduł ten jest wymienny, tak więc celach serwisowych może zostać w całości zdemontowany.

 

Sterownik dostarczony wraz z centralą wentylacyjną posiada kalendarz tygodniowy. Ponadto dostarczony jest on wraz z przewodem połączeniowym zakończonym wtykami typu RJ11 o długości 20m.

 

Ocena: (Ilość ocen: 0)
Producent: Dospel
Cena: 7 400,00 zł ( 6 016,26 zł )
szt.
Rekuperator DOSPEL BERLUF  DAYTONA 350 DC Rekuperator DOSPEL BERLUF DAYTONA 350 DC
Cena: 7 040,00 zł ( 5 723,58 zł )
szt.
zobacz więcej

Rekuperator DOSPEL BERLUF DAYTONA 350 DC

instore_only
Dostępność dostępny na zamówienie
Wysyłka w 5 dni

Centrala wentylacyjna (rekuperator) Berluf DAYTONA 350 DC firmy DOSPEL to urządzenie dedykowane do pomieszczeń użyteczności publicznej jak i mieszkalnej.

Ocena: (Ilość ocen: 0)
Producent: Dospel
Cena: 7 040,00 zł ( 5 723,58 zł )
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl