Producenci

Sposoby Płatności

 Akceptujemy Następujące sposoby płatności:

  • przelew
  • wysyłka za pobraniem

 KONTO:

PKO SA

77124026721111001034235699


 

Rekuperator BERLÜF System GWC-MAX 200

Kod produktu: 017-9324
Producent: Berluf
Cena brutto: 10 460,00 zł 10460.00 PLN
Cena netto: 8 504,07 zł
Dostępność dostępny na zamówienie
Wysyłka w 5 dni
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

System GWC-MAX 200 firmy BERLÜF przeznaczony jest do wymiany energii cieplnej między gruntem a powietrzem dostarczanym przez system wentylacji. Urządzenie zostało przystosowane do montażu z wszystkimi rodzajami instalacji wentylacyjnych lecz jest ono zoptymalizowane pod kątem współpracy z centralami wentylacyjnymi Berluf.

Rekuperator ten ma bardzo niskie zużycie energii i bez obsługowość, niezawodną i prostą konstrukcję, zapobiega zmianie jakości powietrza poprzez zanieczyszczenia biologiczne, zwłaszcza florę bakteryjną.

W zestawie elementy systemu GWC-MAX 200:

- moduł GWC-MAX- 1 szt.

- wymiennik ciecz-powietrze - 1 szt.

- glikol polipropylenowy- 200 dm³

- zawór kulkowy ze śrubunkiem- 2 szt.

- moduł St1- 1 szt.

SYSTEM GWC-MAX 200 zależnie od potrzeb może pracować w dwóch trybach:

  • letnim – działając jak klimatyzator, chłodząc powietrze,
  • zimowym – działając jak grzejnik, dogrzewając powietrze.

SYSTEM GWC-MAX 200 składa się z modułów:

  • Wymiennika Ciecz-Powietrze (WCP),
  • Modułu GWC-MAX

Dane techniczne modułu GWC-MAX 200:

Dane techniczne modułu WCP:

WCP jest elementem umieszczanym w kanale wentylacyjnym za czerpnią powietrza. Jego zadaniem jest przekazywanie lub pobieranie ciepła do lub z powietrza w zależności od trybu pracy.

Moduł ten zasilany jest 30 % roztworem wodnym glikolu stanowiącym medium transportujące energię cieplną z ZWC. Moduł GWC-MAX służy do sterowania przepływem medium w wyżej wymienionych wymiennikach. W zależności od pory roku, nasłonecznienia oraz głębokości, temperatura gruntu waha się wokół wartości średniej 10°C.

Latem z uwagi na mocne nasłonecznienie na głębokości 1,5 m temperatura wzrasta do ok. 15°C, zimą gdy temperatura powietrza radykalnie spada na tej samej głębokości można zaobserwować spadek temperatury do 4°C. Wartości te różnią się jednak znacznie od ekstremalnych temperatur powietrza, które zarówno zimą jak i latem mogą zmieniać się w znacznie większym zakresie. Ta cecha klimatyczna została wykorzystana w zasadzie działania SYSTEMU GWC-MAX.

W sezonie letnim urządzenie za pomocą WCP pobiera ciepło z gorącego powietrza wchodzącego do systemu wentylacyjnego i za pomocą ZWC przekazuje je do gruntu, gdyż przy znacznej wilgotności temperatura przekraczająca 27°C odczuwana jest jako uciążliwa. W wyniku działania tego systemu mają Państwo komfort przebywania w pomieszczeniu ponieważ świeże powietrze, w które będzie ono zaopatrywane będzie o temperaturze ok. 22°C

W sezonie zimowym gdy temperatura spada poniżej wartości -10°C rekuperacyjne centrale wentylacyjne tracą swoje właściwości odzysku ciepła, ponieważ zbyt niskie temperatury powodują uruchomienie zabezpieczeń przeciw zamrożeniowych. Celem zrównoważenia tej straty energii konieczne jest dodatkowe dogrzanie powietrza. W przypadku stosowania systemu GWC-MAX, powietrze dogrzewane jest WPC energią pobraną z gruntu przez ZWC do temperatury powyżej 0°C. Dzięki czemu centrala wentylacyjna ponownie odzyskuje swoją maksymalną sprawność zapewniając tym samym optymalny odzysk ciepła w systemie wentylacyjnym.

Stosując SYSTEM GWC-MAX 200 nie występuje żadna konieczność używania drogich i mało pewnych zabezpieczeń przed biologicznymi niebezpieczeństwami, gdyż fizyczne rozdzielanie oraz krótkotrwały kontakt powietrza z wymiennikiem WCP o dość małej powierzchni stanowi pełne bezpieczeństwo. Ponadto system ten całkowicie separuje od świeżego powietrza dostarczanego do układu wentylacji potencjalne zanieczyszczenia mogące wystąpić w gruncie.

By zyskać możliwie najlepsze rezultaty i w pełni wykorzystać możliwości systemu GWC-MAX warto stosować w jednej instalacji wraz z tym systemem centrale wentylacyjne firmy BERLÜF GmbH.

INTELIGENTNA WENTYLACJA, NIEMIECKA SOLIDNOŚĆ.

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (2)

16 maja 2017

Polecam serdecznie ten rekuperator, sprawuje się świetnie!

16 sierpnia 2017

Polecam serdecznie.Wart swojej ceny!

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl