Producenci

Sposoby Płatności

 Akceptujemy Następujące sposoby płatności:

  • przelew
  • wysyłka za pobraniem

 KONTO:

PKO SA

77124026721111001034235699


 

Rekuperator BERLÜF System GWC-MAX 100

Kod produktu: 017-9325
Producent: Berluf
Cena brutto: 9 695,00 zł 9695.00 PLN
Cena netto: 7 882,11 zł
Dostępność dostępny na zamówienie
Wysyłka w 5 dni
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

System GWC-MAX 100 firmy BERLÜF przeznaczony jest do wymiany energii cieplnej między gruntem a powietrzem dostarczanym przez system wentylacji. Urządzenie zostało przystosowane do montażu z wszystkimi rodzajami instalacji wentylacyjnych lecz jest ono zoptymalizowane pod kątem współpracy z centralami wentylacyjnymi Berluf.

Rekuperator ten ma bardzo niskie zużycie energii i bez obsługowość, niezawodną i prostą konstrukcję, zapobiega zmianie jakości powietrza poprzez zanieczyszczenia biologiczne, zwłaszcza florę bakteryjną.

W zestawie elementy systemu GWC-MAX 100:

- moduł GWC-MAX- 1 szt.

- wymiennik ciecz-powietrze - 1 szt.

- glikol polipropylenowy- 100 dm³

- zawór kulkowy ze śrubunkiem- 2 szt.

- moduł St1- 1 szt.


SYSTEM GWC-MAX 100 zależnie od potrzeb może pracować w dwóch trybach:

  • letnim – działając jak klimatyzator, chłodząc powietrze,
  • zimowym – działając jak grzejnik, dogrzewając powietrze.

SYSTEM GWC-MAX 100 składa się z modułów:

  • Wymiennika Ciecz-Powietrze (WCP),
  • Modułu GWC-MAX

Dane techniczne modułu GWC-MAX 100:

Dane techniczne modułu WCP:

Moduł WPC zależnie od trybu pracy ma za zadanie pobieranie z lub przekazywanie ciepła do powietrza, umieszczany jest w kanale wentylacyjnym za czerpnią powietrza. Medium transportu energii cieplnej z ZWC stanowi 30% roztwór wodny glikolu będący zasilaniem modułu. Do sterowania przepływem medium w wymienionych wyżej wymiennikach stosowany jest Moduł GWC-MAX. Temperatura gruntu uzależniona jest głownie od kilku czynników, jakimi są mianowicie pora roku, nasłonecznienia oraz głębokość. Średnia wartość na głębokości 1,5m waha się w okolicy 10°C. Z uwagi na mocne nasłonecznienie latem na tej głębokości temperatura wzrasta do około 15°C, natomiast zimą gdy temperatura powietrza drastycznie spada na tej głębokości następuje spadek jej wartości do około 4°C. Wartości te są średnimi i różnią się znacznie od maksymalnych wartości jakie zarówno latem jak i zima mogą ulegać zmianą w znacznie większym zakresie wpływając tym samym na temperaturę gruntu. Ta cecha klimatyczna została wykorzystana w zasadzie działania SYSTEMU GWC-MAX.

W sezonie letnim urządzenie za pomocą WCP pobiera ciepło z gorącego powietrza wchodzącego do systemu wentylacyjnego i za pomocą ZWC przekazuje je do gruntu, gdyż przy znacznej wilgotności temperatura przekraczająca 27°C odczuwana jest jako uciążliwa. W wyniku działania tego systemu mają Państwo komfort przebywania w pomieszczeniu ponieważ świeże powietrze, w które będzie ono zaopatrywane będzie o temperaturze ok. 22°C

W sezonie zimowym gdy temperatura spada poniżej wartości -10°C rekuperacyjne centrale wentylacyjne tracą swoje właściwości odzysku ciepła, ponieważ zbyt niskie temperatury powodują uruchomienie zabezpieczeń przeciw zamrożeniowych. Celem zrównoważenia tej straty energii konieczne jest dodatkowe dogrzanie powietrza. W przypadku stosowania systemu GWC-MAX, powietrze dogrzewane jest WPC energią pobraną z gruntu przez ZWC do temperatury powyżej 0°C. Dzięki czemu centrala wentylacyjna ponownie odzyskuje swoją maksymalną sprawność zapewniając tym samym optymalny odzysk ciepła w systemie wentylacyjnym. Stosując SYSTEM GWC-MAX nie występuje żadna konieczność używania drogich i mało pewnych zabezpieczeń przed biologicznymi niebezpieczeństwami, gdyż fizyczne rozdzielanie oraz krótkotrwały kontakt powietrza z wymiennikiem WCP o dość małej powierzchni stanowi pełne bezpieczeństwo. Ponadto system ten całkowicie separuje od świeżego powietrza dostarczanego do układu wentylacji potencjalne zanieczyszczenia mogące wystąpić w gruncie.

By zyskać możliwie najlepsze rezultaty i w pełni wykorzystać możliwości systemu GWC-MAX warto stosować w jednej instalacji wraz z tym systemem centrale wentylacyjne firmy BERLÜF GmbH.

INTELIGENTNA WENTYLACJA, NIEMIECKA SOLIDNOŚĆ.

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (3)

21 marca 2017

Sprzęt wart swojej ceny, najwyższa jakość. Mogę śmiało polecić innym klientom sklepu Instaltech24.

23 maja 2017

Dostawa bardzo szybka, wszystko zgodne z opisem, nie ma na co narzekać. Polecam produkt

22 sierpnia 2017

Polecam serdecznie ten wysokiej jakości rekuperator :)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl