Producenci
Wybór odkurzacza centralnego

Każda osoba, która planuje zakup odkurzacza centralnego zadaje sobie pytanie jaki odkurzacz wybrać? W poniższym artykule wskażemy na kilka istotnych informacji, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję.

Długość instalacji

Jaka jest maksymalna długość instalacji którą może obsłużyć jednostka? Jest to jeden z ważniejszych parametrów na które trzeba zwrócić uwagę. W specyfikacji produktu parametr ten jest podawany jako maksymalna długość przewodu magistralnego i jest to suma nie tylko długości rur od najdalszego gniazda, lecz także wszystkich oporów powietrza wywołane kolankami i trójnikami. Dla przykładu kolanko 90 stopni odpowiada oporowi rury o długości 3 metry.

Silnik i moc

Odkurzacze centralne mogą mieć różne typy silników, najpopularniejsze są dwa rodzaje:

bypassowy , czyli powietrze które chłodzi silnik jest oddzielone od tego, co jest zasysane przez odkurzacz

przelotowy, silnik jest chłodzony powietrzem, które jest zasysane do sprzątania

Jeśli zależy nam na jak najcichszym działaniu odkurzacza, warto zdecydować się na przelotowy, gdyż bypassowe są zawsze głośniejsze. Najczęściej w specyfikacjach odkurzaczy centralnych producenci podają wartość wytwarzanego podciśnienia i moc. Wartości te są mierzone przy zamkniętym przepływie powietrza (aby były jak największe), dlatego podczas sprzątania taka wartość nie zostanie nigdy osiągnięta. Większość opisów zawiera parametry które dotyczą samego silnika, zaś nie są w nie wliczane opory np. filtrów czy też tłumników.

Koszt

Stosunek ceny co do wydajności produktu na pierwszy rzut oka wydaje się często nielogiczny. Musimy pamiętać, że technologie które są obecnie dostępne na rynku pozwalają na osiągnięcie dużych wydajności w małych silnikach, lecz one są znacznie mniej trwałe i mają krótszą żywotność. Duże silniki o podobnej wydajności są wytrzymalsze z racji, że nie są tak bardzo obciążane, lecz są także droższe. Czas na dokonanie wyboru Poprawny wybór odkurzacza centralnego gwarantuje zadowolenie z działania produktu. Właściciele małych posesji, gdzie jednostka zamontowana jest w kotłowni, czy pomieszczeniu centralnym będą zainteresowani jednostkami przelotowymi, z uwagi na cichsze działanie. Właściciele dużych rezydencji powinni zainteresować się jednostkami z dwoma dużymi silnikami. Przed podjęciem ostatecznej decyzji w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl