Producenci
Czy warto wybrać zmiękczacz do wody?

Do wielu ludzi mieszkających w Polsce trafia woda o dużej zawartości związków wapna, magnezu, żelaza i manganu. Powstaje przez to twarda woda, która tworzy zacieki, osad i kamień, co ma negatywny wpływ na pracę takich sprzętów jak pralka, zmywarka, czy czajnik. Najlepszym rozwiązaniem, aby pozbyć się problemu twardej wody jest zainstalowanie zmiękczacza wody.

Czy twarda woda jest zła?

Twarda woda jest problemem doskwierającym wielu klientom zakładów wodociągowych lub osób posiadających własną studnię. Oprócz brzydkiej barwy, mętności i złego smaku, twarda woda przyczynia się do powstawania osadu i kamienia w urządzeniach które wykorzystują w jakiś sposób wodę. Powoduje to utrudnienie jej przepływu oraz skrócenie czasu żywotności maszyn takich jak zmywarka, czy pralka. Twarda woda sprzyja też rozwojowi kolonii bakterii, co może odbić się na naszym zdrowiu.

Czym jest zmiękczacz wody i jak działa?

Zmiękczacz wody jest urządzeniem, które poprawia współczynnik pH wody, dzięki żywicy jonowymiennej, którą jest wypełniony. Wywołuje ona zmiękczenie wody, demineralizację i usuwa nadmiar jonów wapnia i magnezu, dzięki czemu woda robi się miękka lub średnio miękka, jeśli zostanie wymieszana odpowiednio z wodą surową. Po pewnym czasie następuje regeneracja złoża, polegająca na przepłukaniu go solanką, co powoduje wypieranie kationów magnezu i wapnia, a następnie wypuszczenie ich do kanalizacji. Następnie pojemnik przepłukiwany jest wodą surową, która później także trafia do kanalizacji.

Czy warto zainstalować zmiękczacz wody?

W większości przypadków warto instalować stację zmiękczającą. Dzięki temu zapomnimy o osadzie na kabinie prysznicowej lub na armaturze sanitarnej. Podobnie zniknie kamień w urządzeniach korzystających z wody, co zwiększy ich sprawność i wydłuża ich możliwy czas eksploatacji. Dodatkowo, spadnie zużycie środków myjących i piorących, ubrania nie będą żółknąć, a środki zmiękczające nie będą w ogóle potrzebne.

Należy jednak pamiętać, aby przez założeniem zmiękczacza wody skontaktować się z instalatorem, aby dopasował odpowiednie rozwiązania uwzględniając obecną jakość wody.

Twarda woda była sporym problemem dla wielu gospodarstw domowych. Na szczęście pojawiające się coraz nowsze osiągnięcia technologii sprawiają, że z wieloma problemami możemy sobie w prosty sposób poradzić. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zmiękczaczy do wody dostępnej w sklepie Instaltech24.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl