Producenci
Najpopularniejsze rodzaje klimatyzatorów

Przed zakupem własnego klimatyzatora wiele ludzi stawia sobie pytanie który model wybrać? Obecnie na rynku urządzenia te dzielą się na dwie główne grupy tj. klimatyzatory typu split oraz klimatyzatory monoblokowe. Oba mają swoje zalety jak i wady, o których możesz przeczytać w dalszej części artykułu.

Klimatyzatory przenośne, monoblokowe

Klimatyzatory monoblokowe, jak sama nazwa wskazuje, są jednym, nierozłącznym urządzeniem. Niekiedy tych klimatyzatorów używa się jako alternatywy w przypadku awarii innych urządzeń lub w pomieszczeniach rzadko używanych. Główną zaletą klimatyzatorów monoblokowych jest ich bezproblemowe przenoszenie między pomieszczeniami oraz stosunkowo niska cena. Jedynym wymaganiem jest okno, przez które będziemy mogli wystawić rurę odprowadzającą ciepłe powietrze na zewnątrz lub podłączenie jej do wentylacji mechanicznej wyciągowej. W przypadku braku możliwości podłączenia rury do wentylacji wadą jest konieczność uchylania okna, ponieważ po części niweczy to efekt klimatyzacji poprzez napływające z zewnątrz ciepłe powietrze. Dodatkową uciążliwością jest głośna praca urządzenia, co raczej dyskwalifikuje go jako element wyposażenia domów oraz biur.

Klimatyzatory stacjonarne split

Klimatyzatory split najczęściej są wykorzystywane w domach jednorodzinnych ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii i komfortu użytkowania. Takie urządzenie składa się z dwóch elementów, które są ze sobą połączone. Jedna część odpowiedzialna jest za odprowadzanie ciepła i montowana jest ona na zewnątrz, zaś druga służy do schładzania powietrza w otoczeniu. Klimatyzatory tego typu cieszą się popularnością, gdyż nie są uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Wszystkie elementy głośno pracujące umieszczone są w części którą wystawiamy na zewnątrz budynku. Natomiast przewody łączące, czyli tzw. instalacja freonowa składa się z dwóch miedzianych rurek o niewielkiej średnicy, co jest rozwiązaniem dużo lepszym niż to obecne w klimatyzatorach monoblokowych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl