Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do
Nowość

Twarda woda to problem wielu gospodarstw domowych w Polsce. Taka woda charakteryzuje się zbyt dużą zawartością związków wapnia i magnezu, co negatywnie wpływa nie tylko na walory smakowe wody, ale przede wszystkim zmniejsza żywotność wielu sprzętów domowych oraz wydajność urządzeń grzewczych. Jeśli zauważamy szybkie osadzanie się kamienia w kabinach prysznicowych, bateriach, czy umywalkach możemy być pewni, że mamy do czynienia z twardą wodą. Wówczas wszelkie sprzęty, które działają z wykorzystaniem wody, takie jak pralki, zmywarki, czy czajniki elektryczne są narażone na awarie oraz mają zdecydowanie krótszą żywotność.

Jeśli chodzi o urządzenia grzewcze osadzony kamień kotłowy może powodować bardzo duże straty energii, ponieważ jest gorszym przewodnikiem niż stal. Szacuje się, że osad grubości już 3 mm może spowodować straty energii na poziomie 30%. Twarda woda wymaga także stosowania większej ilości proszków do prania, czy innych detergentów do czyszczenia oraz negatywnie wpływa na skórę oraz włosy.

Szereg negatywnych konsekwencji wynikających z obecności twardej wody w wodociągach spowodowało potrzebę szukania rozwiązań. Najlepszym wyjściem w takich sytuacjach okazują się stacje zmiękczające wodę. Urządzenie to działa na zasadzie wymiany soli wapniowych i magnezowych na sole sodowe. Jest to możliwe dzięki przepływaniu wody przez żywicę jonowymienną w wymiennikach jonowych. W momencie gdy złoże jonowymienne traci swoje właściwości uzdatniające poddawane jest procesowi regeneracji z użyciem solanki.

Efekty zmiękczenia wody zauważalne są niemal natychmiast. Wyeliminowany zostaje problem trudnych do usunięcia zacieków i osadów na kabinach prysznicowych, armaturze, czy na umywalkach. Zwiększają się zdecydowanie walory smakowe wody i zniwelowany zostaje jej nieprzyjemny zapach. Pranie także jest zdecydowanie prostsze, ponieważ używane środki działają w odpowiedni sposób. Dzięki miękkiej wodzie możliwe są oszczędności wynikające ze zwiększonej efektywności urządzeń grzewczych oraz zmniejszonego zużycia różnego rodzaju detergentów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Instaltech24, gdzie proponujemy stacje zmiękczające firmy Akwa, które pomogą cieszyć się wodą dobrej jakości.

Stacja zmiekczająca AKWA CS25HL Stacja zmiekczająca AKWA CS25HL
Cena: 1 625,00 zł ( 1 321,14 zł )
szt.
zobacz więcej

Stacja zmiekczająca AKWA CS25HL

in_stock
Dostępność towar dostępny
Wysyłka w 5 dni

Zmiękczacz składa się z:

- kolumny z żywicą jonowymienną i zbiornika solanki

- elektronicznej głowicy sterującej z podtrzymaniem pamięci

- regulatora twardości wody bypass

- posiada zabezpieczenie anty przelewowe chroniące przed zalaniem pomieszczenia w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej.

Cechy stacji zmiękczającej AKWA CS25HL:

 • działanie bezobsługowe
 • sterowanie czasowe  
 • sterowanie objętościowe  
 • wysoka niezawodność  
 • gwarancja do 3 lat
 • niskie koszty eksploatacji
 • możliwość zaprogramowania w głowicy zużycia soli podczas regeneracji 
 • wysokowydajne złoże o żywotności do 20 lat
 • obejście w  głowicy zapewniające wodę podczas regeneracji.

Wymiary: gł./szer./wys 50/36/111 cm

Ocena: (Ilość ocen: 0)
Producent: AKWA
Cena: 1 625,00 zł ( 1 321,14 zł )
szt.
Stacja zmiekczająca AKWA CS30HL Stacja zmiekczająca AKWA CS30HL
Cena: 1 667,00 zł ( 1 355,28 zł )
szt.
zobacz więcej

Stacja zmiekczająca AKWA CS30HL

in_stock
Dostępność towar dostępny
Wysyłka w 5 dni

Woda w większości ujęć w Polsce charakteryzuje się wysoką zawartością związków wapna i magnezu, składających się na twardość wody. Twardość wody jest powodem dla którego zużywa się niepotrzebnie środki zmiękczające. Za powstawanie kamienia kotłowego, który zmniejsza wydajność procesu grzewczego, a także powoduje znaczne zwiększenie zużycia paliwa również odpowiedzialna jest zbyt wysoka twardość wody.

Ocena: (Ilość ocen: 1)
Producent: AKWA
Cena: 1 667,00 zł ( 1 355,28 zł )
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl